NAGRODA STAROSTY WAŁBRZYSKIEGO DLA PAŁACU JEDLINKA

Pałac Jedlinka oraz w kategorii indywidualnej pan Łukasz Kazek otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Ziemi Wałbrzyskiej.

Gala wręczenia nagród odbyła się

12 grudnia 2013r. w Sali Balowej Pałacu Jedlinka.

Pałac nominowany został do nagrody dzięki Centrum Kultury w Jedlinie - Zdroju, które jest stałym partnerem w organizacji wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Pan Łukasz Kazek rekomendację do wyróżnienia zawdzięcza stowarzyszeniu „Nasza Sierpnica”.

Starosta wałbrzyski, Józef Piksa odczytując uzasadnienie zwrócił uwagę nie tylko na walor edukacyjny działań kulturalnych podejmowanych przez Pałac Jedlinka, ale również na innowacyjny charakter rozwiązań dotyczących popularyzowania historii. Nagroda to dowód uznania za organizację ciekawych imprez i wydarzeń, m. in. Bale Charytatywne, konkurs historyczny „Śląskie zamki i pałace”, Festiwal ciasta i wina „U źródeł Charlotty”, wystawy: „W 526 dni dookoła Polski.  Jak Kazimierz Paluch przemierzył kraj w X rocznicę odzyskania niepodległości”, „50 lat Traktatu Elizejskiego”, koncerty zespołów muzycznych oraz rekonstrukcji historycznych „Ostatnia tajemnica Riese” i „Spalona Ziemia”.

Nagroda dla pana Łukasza to przede wszystkim uhonorowanie jego ogromnej i wytrwałej pracy na rzecz zachowania lokalnej kultury, jej najcenniejszych wartości i tradycji. Jako pasjonat historii i nietuzinkowy regionalista przyczynia się do promocji Ziemi Wałbrzyskiej w skali kraju i poza granicami. Za organizację rekonstrukcji „Ostatnia Tajemnica Riese” wraz z Zespołem Pałacowo-Hotelowym Jedlinka  zdobył drugie miejsce w konkursie na najważniejsze wydarzenie historyczne 2012 r. Jest ambasadorem Muzeum Historii Polski na Dolny Śląsk, zainicjował projekt archiwum historii mówionej powiatu wałbrzyskiego oraz wiele interesujących działań, które wspaniale przybliżają niezwykłą historię naszego regionu. W tym roku założył Fundację na rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kultury „Świat, którego już nie ma”.


Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: