PROFESOR JAN MIODEK W PAŁACU JEDLINKA


8 października 2013 r.  o godz. 18.00 odbyło się spotkanie z wybitnym Polskim językoznawcą, profesorem i dyrektorem Instytutu Filologi Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członkiem Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauki i Rady Języka Polskiego, jednym z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy o języku polskim Janem Miodkiem.


Spotkanie miało miejsce w sali balowej pałacu, rozpoczęło się przedstawieniem kulisów programu profesora nadawanego w TVP Polonia, wykładem a następnie goście osobiście mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące języka polskiego. Profesor mówił również o nowym wydaniu swojej książki "Słownik polsko@polski z Miodkiem",chętnie podpisywał
dedykacje i rozmawiał z licznie przybyłymi gośćmi.

Zdjęcia: fotojanusz.

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: