Co jeszcze warto zobaczyć...

Dla zwiedzających udostępniono także salę balową, zdobiona płatkami prawdziwego złota, pokój Carla Kristera z kolekcją jego porcelanowych wyrobów oraz malowidłami amorków, symboli jego romantycznych uczuć do ukochanej żony. Trzy sale rezydencjonalne z zachowaną XIX wieczną sztukaterią oraz secesyjnym piecem w których eksponujemy wystawy czasowe. Pracownie sztukatorską oraz XIX wieczną zabytkową windę kuchenną, z której można nadal korzystać.

Na zakończenie zwiedzania zapraszamy na projekcję filmów związanych historią pałacu i miejscowości Jedlina-Zdrój oraz wojennych tajemnic Gór Sowich. To oczywiście nie jedyne ciekawostki i atrakcje Pałacu Jedlinka. Słowami nie da się przecież opisać niepowtarzalnego klimatu „tajemniczego pałacu na wzgórzu".

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: