Sala Gustawa Boehma

W 2007 roku odrestaurowano drugie pomieszczenie przylegające do „Komnaty Heraldycznej”. Odtworzono w niej dawny XIX-wieczny klimat. Salę poświęcono ostatniemu przedwojennemu właścicielowi majątku majorowi Gustawowi Böhm. Majątek objął on w 1889 roku i był z nim związany przez kilkadziesiąt lat. Salę uroczyście otworzył bratanek ostatniego właściciela Günter Böhm który przekazał na pamiątkę pobytu Kronikę Śląską Synapiusa oraz materiały genealogiczne dotyczące jego rodziny. W Sali możemy obejrzeć portret Gustawa Böhm oraz meble z epoki. W Sali wystawiono również księgę wpisów honorowych osób, które odwiedziły pałac.

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: