Odkrywamy wojenne tajemnice

  • Przewodnik oprowadzi nas po pałacu gdzie poznamy dzieje tego obiektu, odwiedzimy m.in. miejsca związane z najbardziej tajemniczym okresem jego historii tj. II wojną światową. Pałac był wtedy obiektem militarnym utajnionym pod kryptonimem „Willa Erika” i od 1944 roku był siedzibą sztabu organizacji TODT, która budowała podziemny projekt RIESE w Górach Sowich. Wspominamy też o martyrologii więźniów którzy budowali te obiekty. Zwiedzamy zrekonstruowaną salę sztabową oraz podziemia, w których podczas wojny Niemcy zbudowali schron przeciwchemiczny.
  • Zajęcia praktyczne rozpoczynamy od obejrzenia filmu o projekcie RIESE i związkach pałacu z tą inwestycją. Następnie rozpoczniemy poszukiwania przedmiotów za pomocą wykrywacza metali oraz odnajdziemy eksponaty związane z II wojną światową.
  • Podsumowanie zdobytej wiedzy połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbaski. W trakcie ogniska wyłonimy zwycięzcę pałacowych poszukiwań, który otrzyma „sztabkę złota” z depozytu Banku Rzeszy, jaki naziści ukryli w Górach Sowich (w przypadku niepogody spotkanie zorganizowane będzie w pałacowej komnacie z herbatą i słodkim poczęstunkiem).

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: