Gra terenowa „Śladami przeszłości – Od busoli do GPS”

  • Nasze spotkanie rozpoczynamy od zwiedzania pałacu z przewodnikiem, który zapozna nas z tajemniczą przeszłością tego obiektu, oprowadzi nas też po dworskich zabudowaniach.
  • Marsz na orientację po wytyczonych punktach związanych z historią pałacu, połączony z poznawaniem przyrody, uroczych Gór Sowich oraz odkrywaniem osobliwych punktów widokowych. Uczniowie podzieleni na grupy otrzymają busole oraz przyrodnicze mapki, na podstawie których odszukiwać będą zaznaczone punkty. Uczą się również posługiwania GPS-em, ustalania pozycji oraz danych topograficznych.
  • Zakończenie i podsumowanie marszu organizujemy na pałacowej łące połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbaski. W trakcie ogniska organizujemy krótki quiz dotyczący poznanej przyrody i wiedzy terenoznawczej (w przypadku niepogody quiz zorganizowany będzie w pałacowej komnacie z herbatą i słodkim poczęstunkiem).
Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: