1. PÓŁMARATON GÓRSKI JEDLINA-ZDRÓJ

W słoneczną niedzielę 25 maja 2014 r. w Jedlinie – Zdroju, górscy biegacze odwiedzili uzdrowisko aby wystartować w Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój. Na linii startu stanęło blisko 500 osób z Polski i Czech. Najszybciej do mety 23 km trasy dobiegł Piotr Hercog – Salomon Suunto Team z Pasterki z czasem 1:31:41 a wśród kobiet Danuta Piskorowska – KB Sobótka z Wrocławia 1:47:50.

Trasa była wyjątkowa, trudna ale i piękna zarazem. Największą niespodzianką był najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, który ciągnie się na długości 1601m pod Małym Wołowcem. Biegacze pokonali go w ciemnościach z latarkami czołowymi, które otrzymali w pakietach startowych. Kolejne kilometry trasy były wytyczone  leśnymi drogami, ponad nieczynnym kamieniołomem aby poprzez Pałac Jedlinka i Uzdrowisko doprowadzić biegaczy do linii mety.Każdy kto ukończył  bieg został nagrodzony przepięknymi pamiątkowymi medalami, wykonanymi rękoma lokalnego artysty.

Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=ty8KD30ytyQ

 Foto i info: Centrum Kultury Jedlina-Zdrój

   
Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: