Plenerowa rekonstrukcja bitwy z I wojny światowej

Kilka tysięcy turystów i miłośników rekonstrukcji historycznych, mimo niesprzyjającej pogody obserwowało bitwę z czasów I wojny światowej.

W inscenizacji „SPALONA ZIEMIA” udział wzięły grupy rekonstrukcyjne z Malborka, Przemyśla i Radomia oraz Niemiec, Słowacji i Czech.
Deszczowa pogoda uniemożliwiła przylot replik historycznych samolotów z muzeum w Dreźnie - m.in. trójpłatowego Fokkera. Rekompensatą przygotowaną przez organizatorów jest ustawiona przed pałacem Jedlinka replika samolotu Czerwonego Barona.


Kopię Fokkera DR I oraz pole bitwy będzie można oglądać codziennie z przewodnikiem

w godz. 10.00-18.00 do 30 września.

Serdecznie zapraszamy indywidualnych turystów i grupy zorganizowane.

 

Najnowsza porcja zdjęć - foto: Robert Janusz.

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: