Przyrodnicza wędrówka z ekologią

Naszą wędrówkę rozpoczynamy od zwiedzania pałacu z przewodnikiem. Wówczas to poznamy dzieje obiektu oraz jego nieodkryte tajemnice. Zwiedzanie kończymy pogadanką nt. przyrodniczego bogactwa Gór Sowich oraz zwiedzaniem wystawy minerałów zebranych na tym terenie.

Rozpoczynamy ścieżkę przyrodniczą, poznając walory sowiogórskiej flory i fauny. W trakcie wędrówki organizujemy zabawę w poszukiwanie unikatowych minerałów, zdobywany również wiedzę nt. znaczenia ekologii w życiu człowieka.

Spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbaski oraz gawędą nt. ochrony przyrody, zanieczyszczeń wody, powietrza i gospodarowania odpadami. Najlepsi „mali ekolodzy” otrzymają upominek (w przypadku niepogody spotkanie zorganizowane będzie w pałacowej komnacie z herbatą i słodkim poczęstunkiem).

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: