Porcelanowa przygoda

  • Zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, który zapozna nas z jego historią oraz z jego właścicielem - Carlem Kristerem (zwanego „Śląskim Rockefellerem”, słynnym producentem śląskiej porcelany). Zwiedzanie w Sali Kristera ekspozycji jego porcelanowych wyrobów.
  • Zajęcia praktyczne w pracowni połączone z projekcją filmu dotyczącego produkcji porcelany. Następnie uczniowie własnoręcznie ozdobią porcelanę a wytworzone przedmioty zabiorą jako pamiątkę.
  • Spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbaski oraz krótkim quizem nt. porcelany (w przypadku niepogody quiz zorganizowany będzie w pałacowej komnacie z herbatą i słodkim poczęstunkiem).
Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: