poniedziałek, 04 marzec 2013 13:20

Spalona Ziemia w Jedlince

Rekonstrukcja walk z pierwszej wojny światowej.


W dniu 27 kwietnia zapraszamy do Zespołu Pałacowo – Hotelowego na kolejne spotkanie z żywą lekcją historii pod tytułem „Spalona Ziemia”. Tym razem tematem rekonstrukcji będzie I wojna światową, co związane jest ze zbliżającą się setną rocznica wybuchu tego nieco zapomnianego konfliktu. Na pasjonatów historii czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim odtworzymy specyfikę działań zbrojnych z tego okresu – walki w okopach, udział balonów obserwacyjnych, ciężkich dział artyleryjskich i moździerzy oraz rekonstrukcja szpitala polowego. Jednak największa gratką będzie udział w rekonstrukcji odtworzonych samolotów z epoki – m. in słynny Fokker. Właśnie na takich maszynach latał najsłynniejszy pilot I wojny światowej – Manfred von Richthofen, którego osoba jest silnie związana z regionem.

Na pasjonatów historii czeka szereg imprez towarzyszących. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bliskie spotkanie z historią.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie : spalonaziemia.pl.

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: