wtorek, 29 maj 2018 08:38

"KSIĘGA NAD KSIĘGAMI - Biblia Leopolity" w Pałacu Jedlinka

W ramach projektu "Perfekcyjne Polonika. Ważne dzieła kultury Polskiej" w Pałacu Jedlinka odbędzie się kolejna wystawa. Po księdze Kazimierza Siemienowicza "Wielkiej sztuki artylerii część pierwsza" z 1650 roku i rękopisie listu generała Jana Henryka Dąbrowskiego przyszedł czas na Biblię Leopolity. 

Biblia Leopolity, zwana też Biblią Szarffenbergowską to najstarszy przekład całości Pisma Świętego na język polski. Jest zaliczana do jednego z największych dzieł kultury polskiej. Egzemplarz, który będzie prezentowany podczas wystawy pochodzi z 1575 roku i jest opatrzony dedykacją dla króla Henryka Walezego. Eksponatem na wystawie będzie "zapomniany instrument muzyczny-fisharmonia", którą rodzina Ledów przekazała na rzecz Pałacu Jedlinka. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18.00 w Pałacu Jedlinka.Towarzyszyć mu będą wykłady, prelekcje i koncerty. 

Wystawę, zorganizowaną w ramach projektu Perfekcyjne Polonika przez Fundację Supralibros i Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka, będzie można oglądać do końca sierpnia.

28 maja br. odbyła się Konferencja Prasowa na temat wystawy.