sobota, 12 kwiecień 2014 20:04

Prezentacja wystawy " Jan Karski-Człowiek Wolności" „The World Knew. Jan Karski’s Mission for Humanity”

 

 

Od 1 września 2014 roku w salach wystawowych Pałacu Jedlinka zostanie pokazana wystawa „Jan Karski - Człowiek Wolności”. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Historii Polski przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych http://issuu.com/filiptofil/docs/karski/1  Na dwudziestu dwóch planszach przedstawiona jest biografia Jana Karskiego, początkowo od lat spędzonych w rodzinnej Łodzi, poprzez czas studiów, okres II wojny światowej, podczas której podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów, aż po działalność powojenną. Wystawę zaprezentowano m.in. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Georgetown University w Waszyngtonie, Londyn Churchill War Rooms, Uniwersytecie Europejskim w Petersburgu oraz Centrum Icchaka Rabina w Tel Awiwie. Teraz tak wyjątkowa okazja pojawia się w  Pałacu Jedlinka.

 

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: