środa, 20 listopad 2019 15:42

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA W JEDLINIE-ZDROJU

Serdecznie zapraszamy na WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA UCZESTNIKÓW PLENERÓW w ramach Polsko - Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej„Bądźmy Rodziną - Zustanmerodinou”

Wybierając się na taki plener, doświadcza się tego, czego zazwyczaj nie domyśla się człowiek udający się dokądś, wyobrażając sobie jakiś bardziej czy mnie odległy cel, to znaczy dotarcia do głębi samego siebie. Sztuka nie powstaje na powierzchni, obojętne, czy będzie to powierzchnia płótna, kartki, błony filmowej czy cyfrowej matrycy. Naturalnym środowiskiem sztuki jest to, co wewnętrzne. Co ukryte, lecz nie z czyjejkolwiek obcej woli, ale z powodu rozproszenia myśli, do którego skłania uczestnictwo w tak zwanym normalnym życiu. Sztuka okazuje się być lekarstwem na życie, na świat zewnętrzny, specyfikiem na samego siebie. Jeśli artysta, jeśli człowiek zakorzenić się może choćby w odrobinie spokoju. I stać się wolnym, to znaczy wypełnionym sobą. Pomaga w tym natura, której odwieczną, tajemniczą cechą jest to, że budzi zachwyt, zaskakując otwiera. Wciąż, z wieku na wiek, z epoki na epokę, pozostaje niewyczerpalnym zbiorem form i znaczeń. Pomaga również ludzka współobecność, przebywanie razem w duchu współzawodnictwa, współodczuwania. Wspólnota, która sama z siebie staje się twórczością.

Kurator wystawy

Henryk Hnatiuk

 

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: