piątek, 11 maj 2018 20:13

ORYGINALNE DZIEŁA KULTURY POLSKIEJ w PAŁACU JEDLINKA

W miesiącu kwietniu w pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju otwarto pierwszą z cyklu sześciu wystaw pod nazwą „Perfekcyjne Polonika. Ważne Dzieła Kultury Polskiej”.

W ten oryginalny sposób pałac Jedlinka chce uczcić stulecie niepodległości.

Najważniejszym eksponatem na wystawie jest wydana w 1650 r. w Amsterdamie książka Kazimierza Siemienowicza pt. „Wielkiej sztuki artylerii. Część pierwsza”. Przez ponad 200 lat była podstawowym podręcznikiem sztuki artyleryjskiej we wszystkich oddziałach tej formacji na terenach ówczesnej Europy.

Kolejna wystawa w pałacu Jedlinka z cyklu  "Perfekcyjne Polonika. Ważne Dzieła Kultury Polskiej" pt. "Z ziemi włoskiej do Polski.." List gen. Jana Henryka Dąbrowskiego - twórcy Legionów Polskich we Włoszech

udostępniona do zwiedzania w nowo otwartej komnacie

od 16 maja br. w godz.  10.00 - 18.00

 

 

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: