czwartek, 18 styczeń 2018 19:57

Rowery elektryczne dla mieszkańców Jedliny-Zdroju

W dniu 17 stycznia br. w hotelu Jedlinka odbyła się Konferencja Prasowa, podczas której   Burmistrzowie Miast: Świeradowa -Zdroju, Głuszycy i Jedliny-Zdroju podpisali List intencyjny – Deklarację współpracy, którego głównym założeniem jest  wdrożenie dla mieszkańców pilotażowego programu „Bezpłatna wypożyczalnia rowerów elektrycznych”.

Dokument wskazuje na wolę współpracy  na rzecz ograniczenia niskiej emisji  i promowania aktywnego trybu życia z wykorzystaniem rowerów elektrycznych. To nowy pomysł, który został uruchomiony w gminie Świeradów-Zdrój. elektronicznym napędem w komunikacji. Zaprezentowany podczas konferencji model roweru elektrycznego ma być dostępny wyłącznie dla mieszkańców danej gminy. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców w każdym wieku do korzystania z alternatywnej formy poruszania się z użyciem roweru napędzanego elektrycznie. Jest to szczególnie istotne w górzystym ukształtowaniu terenu w naszych gminach. Zatem pokonanie kilku kilometrów wzniesień i pagórków nie będzie stanowiło większego problemu. Z tej możliwości na pewno korzystać będą osoby, które do tej pory uznawały, iż nie mają na tyle sił, by wsiąść na rower.

Burmistrz Miasta Leszek Orpel poinformował, że w  każdej  z gmin zakupionych zostanie 6 rowerów elektrycznych, które będą wypożyczane bezpłatnie mieszkańcom danego miasta. Regulamin wypożyczania jest obecnie opracowywany z uwzględnieniem doświadczeń Świeradowa -Zdroju.

Zakupione przez gminy rowery będą przeznaczone do nieodpłatnego wypożyczania jedynie mieszkańcom. Natomiast samorządowcy liczą na to, że dla turystów powstaną komercyjne wypożyczalnie, które z pewnością powstaną przy obiektach hotelarskich czy gastronomicznych.

W każdej gminie powstaną specjalne stacje do ładowania rowerów. Jedno ładowanie wystarczy  na przejechanie od 35 do 70 kilometrów - w zależności od ustawień roweru, prędkości jazdy i zróżnicowania terenu jazdy.

Wypełniając zapisy deklaracji ,Burmistrz Miasta Leszek Orpel zapowiedział, że otwarcie bezpłatnej wypożyczalni rowerów elektrycznych planuje się na dzień 21 marca 2018r.

Tekst : Urząd Miasta Jedlina - Zdrój

Foto: Łukasz Kazek

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: