poniedziałek, 26 czerwiec 2017 15:40

SMACZNE PODSUMOWANIE XV DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU ZUPY W JEDLINIE-ZDROJU

XV edycja prezentacji kulinarnych, w których do rywalizacji o miano najsmaczniejszej zupy stanęło wielu wystawców indywidualnych oraz reprezentujących pensjonaty i restauracje. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci wczasów dla dwóch osób w Chorwacji, ufundowane przez Organizację Usług Turystycznych Zbigniew Górnicki (kategoria osoba fizyczna), natomiast w kategorii wystawców instytucjonalnych nagrodą główną były wczasy dla jednej osoby we francuskim Port Grimaud ufundowane przez Biuro Turystyczno-Usługowe „Juventur Wałbrzych”. Dodatkowo w tej kategorii za zajęcie I, II i III miejsca przyznawane były vouchery o wartości odpowiednio 5 tys., 3 tys. i 2 tysiące złotych z przeznaczeniem na reklamę w Gazecie Wrocławskiej, Panoramie Wałbrzyskiej i na portalu naszemiasto.pl. Wszyscy laureaci otrzymali również sprzęt AGD oraz - tradycyjnie już - złote, srebrne i brązowe wazy.

Zupy oceniało Jury w składzie: Kazimierz Chrapek - przewodniczący, Maja Drapich i Barbara Szeligowska. W kategorii wystawców instytucjonalnych III miejsce zdobył ośrodek Geovita Jugowice za zupę krem, miejsce II P.P.H.U. "Pod Papugami" za "Zupę z Łaźni" a miejsce I Restauracja Polskie Smaki za zupę gulaszową. Natomiast w kategorii osób fizycznych III miejsce zajęła Katarzyna Biziewska-Stanik za pekińską zupę ostro-kwaśną "Podróż do Chin", miejsce II Arkadiusz Stanik za kolorową zupę-gyros "Wspomnienie greckich wakacji" a miejsce I Beata Laskowska za zupę grzybową "Nasza Borowa".

Podczas XV edycji Festiwalu, poza jego głównym elementem - zupą i jej degustacją, na scenie wystąpił zespół RETRO ze Strzegomia oraz NA LUDOWĄ NUTĘ z Krakowa, czyli najpiękniejsze fragmenty polskiego folkloru z różnych stron kraju.Podczas Festiwalu nie zabrakło występów artystycznych, gier, zabaw i animacji dla dzieci, prowadzonych przez klaunów Klarę i Patryka. Były stoiska z miodami, serami, przyprawami, zabawkami, ozdobami i rękodziełem artystycznym. W ramach imprezy przeprowadzono też zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Sebastiana Tkacza.