sobota, 22 październik 2016 11:30

„POLSKA 120” - projekt Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w Pałacu Jedlinka

......W Walimiu, małym miasteczku położonym w Górach Sowich, doszło do niesamowitego odkrycia.
Na strychu pewnej walimskiej kamienicy w starych walizkach znajdowało się pudełko ze 120 kliszami fotograficznymi z lat 1947 – 1952.

Walimscy pasjonaci historii postanowili zaopiekować się znaleziskiem. Na czarno – białych zdjęciach ukazał się świat, którego już nie ma: ludzie, miejsca, krajobrazy… Autorem zdjęć okazał się pierwszy powojenny osadnik Walimia Filip Rozbicki – nieżyjący już organista kościelny.

Zdarzenie to stało się inspiracją a jednocześnie zaczynem spektaklu muzycznego pt. „Polska 120” w reżyserii Martyny Majewskiej.

Dla uczczenia miejsca/ludzi - bohaterów ówczesnych czasów z walimskich kliszTeatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na dwa pokazy premierowe:

        11 listopada 2016 o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu

18 listopada 2016 o godzinie 18:00 w siedzibie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Prezentacja spektaklu „POLSKA 120” odbędzie się także:

 

25. 11 (piątek),  godz. 18:00  w Pałacu Jedlinka w Jedlinie - Zdroju ul. Zamkowa 8

WSTĘP  WOLNY

Wejściówki do pobrania w recepcji Pałacu Jedlinka ul. Zamkowa 8 ; Jedlina-Zdrój

tel. 74/ 845 40 07 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Partnerem projektu „Polska 120” jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.         

Instytucjami współpracującymi są:

Centrum Kultury w Głuszycy oraz  Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

Spektakl został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Gminy Wałbrzych.

 

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: