poniedziałek, 11 lipiec 2016 19:18

"GITAROWA JEDLINA" 2. LETNI FESTIWAL GITAROWY

 

 

W dniach 15-17 lipca br. w Jedlinie-Zdroju rozbrzmiewać będą czarujące dźwięki gitary za sprawą II Letniego Festiwalu Gitarowego.  W ubiegłym roku koncerty gitarowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem słuchaczy i miłośników „sześciostrunowej królowej”. Wówczas Jedlinę odwiedzili: bluesowy gitarzysta Romek Puchowski, mistrz bossa novy Janusz Strobel, subtelna wokalistka Anna Stankiewicz oraz porywający zespół flamenco „Por Fiesta”. 

15 lipca br. o godz. 19;00  w Browarze Jedlinka usłyszymy LESZKA CICHOŃSKIEGO.

Ten związany z Wrocławiem ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów), występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje we Wrocławiu. W latach 80-tych współpracował z Tadeuszem Nalepą. W latach 90-tych z Johnem Tuckerem, Carlosem Johnsonem i Wojciechem Karolakiem.

Ciekawym wydarzeniem będzie koncert „Akustyczna siła rocka w wykonaniu żeńskiego duetu SOUNDZ GOOD. Formację te tworzą dwie niezwykłe osobowości muzyczne: Magdalena Czwojda (gitara) oraz Marta Zalewska (wokal, gitara basowa, śpiew). 

Soundz Good wystąpi w sobotę 16 lipca br. o godz.19;00  w Kościele przy ul. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju.

W niedzielę 17 lipca, o godz. 19, w Parku Północnym zagra lubelska formacja o charakterystycznej nazwie „DŻANGO-BANGO”.

Grupę tworzą muzycy flamenco oraz artyści związani z kulturą romską. Będzie więc muzyka, śpiew i taniec w efektownej oprawie, artyści bowiem czerpią w swej twórczości z kultury półwyspu iberyjskiego,  muzyki cygańskiej oraz jazzu i kultury południowoamerykańskiej. 

Wszystkie koncerty II Letniego Festiwalu Muzycznego w Jedlinie-Zdroju staraniem władz miasta otwarte są dla publiczności a wstęp jest bezpłatny. Koncerty gitarowe najwyższej próby uzupełnią realizowane w Jedlinie już od 10 lat Letnie Warsztaty Gitarowe dla blisko pięćdziesięciu młodych adeptów gry na gitarze ze wszystkich niemal zakątków naszego kraju. W lipcu więc gitarową stolicą Dolnego Śląska stanie się na kilka dni Jedlina-Zdrój.

Więcej na: www.jedlinazdroj.eu

Zapraszamy!

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: