niedziela, 13 marzec 2016 20:49

FOTOGALERIA V SPOTKANIA V KOMANDORII RYCERSTWA ŚWIĘTEGO SEBASTIANA

W dniach 11-13 marca 2016 r. w Pałacu Jedlinka odbyło się V Spotkanie Komandorii Rycerstwa Świętego Sebastiana w Europie.

Rycerze Świętego Sebastiana – w zamyśle twórców idei to elita i awangarda wśród strzelców historycznych w Europie. Związek ten powstał w 1985 roku w Eupen w Belgii. Początkowo funkcjonował pod nazwą „ Zakon Rycerski Świętego Sebastiana w Europie”. Wielkim Mistrzem, a zarazem ideowym przewodnikiem został wielki Europejczyk dr Otto von Habsburg - Lothringen.   W 2000 roku w miejscowości Rüthen w Niemczech nastąpiło odnowienie Zakonu, zmieniona została także jego Reguła. Zakon stał się chrześcijańską wspólnotą w ramach Europejskiej Wspólnoty Historycznych Strzelców.

W roku 2008, z uwagi na swój wiek, funkcję Wielkiego Mistrza złożył dr Otto von Habsburg – Lothringen i przekazał  ją swemu najstarszemu synowi.

Obecnie na czele Europejskiego Zakonu Rycerskiego Świętego Sebastiana stoi   Wielki Mistrz Arcyksiążę Karl Habsburg , wraz z Przewielebnym Biskupem Guillaume Maria van Zuylen z Luttich (Liege – Belgia).

Przybyło wielu znakomitych gości m.in. przeor Książę Charles Louis de Merode.

Spotkaniu towarzyszyło wiele prestiżowych wydarzeń, m.in. w Jedlinie - Zdroju odbyła się uroczysta Msza Święta  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji biskupa Ignacego Deca wraz z poświęceniem sztandaru Komandorii oraz  przemarszem Rycerstwa.