piątek, 13 luty 2015 20:35

10. JUBILEUSZOWY BAL CHARYTATYWNY w PAŁACU JEDLINKA

 

 

13 lutego, w piątek w Jedlinie – Zdroju odbył się X Jubileuszowy Bal Charytatywny,z którego dochód przeznaczony jest na fundusz stypendialny dla najzdolniejszych uczniów jedlińskich szkół. Organizatorem jak co roku było Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju oraz Burmistrz Miasta. Dzięki uprzejmości właściciela goście tradycyjnie bawili się w Sali balowej Pałacu w Jedlince.Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli świata polityki, przedsiębiorców i samorządowców. Witając szanownych gości gospodarze wręczali albumy ilustrujące historię jedlińskich bali. Oprawę muzyczną balu zapewnił zespół Zakalec, a wykwintne menu przygotowała restauracja hotelu Jedlinka. Nie zabrakło pysznego jubileuszowego tortu, a o północy w asyście hotelowych kucharzy pojawiła się kulinarna niespodziana – płonące nadziewane udźce indycze.Jak co roku uczniowie przygotowali występy artystyczne. Na początek zabrzmiał hejnał zagrany na trąbce, a następnie duet uczniów z Miejskiej Szkoły Podstawowej zaśpiewał „Dumkę na dwa serca”; uczniowie z Gimnazjum przedstawili układ taneczny do piosenki „Money, Money”. Występ solowy zaprezentowała także Julia Jakacka wykonując dwie piosenki:„Kolorowy wiatr” i „Kiedy nie śpią sny”.Aukcje tradycyjnie prowadzili Gospodarze Balu. Wśród przedmiotów znalazły się obrazy lokalnych artystów, a także pióro Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej z osobistymi pozdrowieniami i Kalendarz Kancelarii Prezydenta z podpisem, ofiarowane przez Panią Poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się akwaforta „Belweder” z autografem Prezydenta RP przekazane przez Panią Poseł Katarzynę Mrzygłocką. Po raz dziesiąty przygotowana została przez Włodarza Miasta Nalewka Orpel’s Drink. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się wydany na tę okoliczność złoty znaczek Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju z certyfikowanym diamentem. Uczestnicy balu mogli przez cały czas brać udział w loterii fantowej, na którą fanty przekazali rodzice uczniów jedlińskich szkół. Atmosferę  balu dodatkowo rozgrzali tancerze zespół Cordex, którzy po pokazie tańca zaprosili uczestników do wspólnej nauki salsy. Wszystkie eksponaty zostały sprzedane i zasiliły fundusz stypendialny,  który zostanie przeznaczony na stypendia dla najlepszych uczniów jedlińskich szkół.

Red.I.K.Darmetko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot.Krzysztof Żarkowski

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: